Mariusz lewandowski adwokat

O kancelarii

Kancelaria Adwokacka Toruń

Kancelaria Adwokacka prowadzona przez adwokata Mariusza Lewandowskiego działa na rynku usług prawnych od 2013 r. Specjalizujemy się w szeroko pojętych usługach prawnych dla Klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych z Torunia i okolic. Wśród naszych usług znajdą Państwo m.in. doradztwo w zakresie prawa karnego, prawa administracyjnego i prawa gospodarczego, a także doradztwo z obszaru prawa pracy oraz prawa rodzinno-opiekuńczego. Reprezentujemy naszych Klientów przed Prokuraturą i Sądami wszystkich instancji oraz przed organami administracji publicznej.

Naszą Kancelarię prawniczą cechuje indywidualne podejście do każdego zlecenia i pełne zaangażowanie w każdą prowadzoną przez nas sprawę. Naszym nadrzędnym celem jest działanie w najlepiej pojętym interesie prawnym Klienta, przy równoczesnym zachowaniu najwyższych standardów pracy. Zapewniamy wsparcie prawne na każdym etapie współpracy – każdy z naszych Klientów może liczyć na stały kontakt z pracownikami naszej Kancelarii prawniczej i wgląd do dokumentacji związanej ze sprawą. Mamy duże doświadczenie w świadczeniu usługi prawnych z różnych obszarów prawa, dlatego jesteśmy przekonani, że spełnimy Państwa oczekiwania. Zespół naszej Kancelarii tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy chętnie podejmą się nawet najbardziej nietypowych zleceń. Zachęcamy do kontaktu w przypadku pytań dotyczących pełnej oferty naszej Kancelarii prawniczej. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

adwokat Mariusz Lewandowski

Adwokat Mariusz Lewandowski jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie aplikacji w Pomorsko-Kujawskiej Izbie Adwokackiej w latach 2008-2012 oraz podczas pracy w renomowanych kancelariach adwokackich. W 2012 r. zdał egzamin adwokacki z pierwszym wynikiem w okręgu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Adwokat Mariusz Lewandowski jest członkiem Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie – organizacji skupionej na niesieniu pomocy prawnej osobom najbardziej potrzebującym oraz zapewnieniu poszanowania praw człowieka na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Ponadto współpracuje z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz uczestniczy w programach pro bono organizowanych przez polskie fundacje pozarządowe (m.in. Polskie Towarzystwo Antydyskryminacyjne).

Działalność

Adwokat Mariusz Lewandowski współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę – uczestnicząc w konferencjach, opiniując akty prawne związane z sytuacją prawną dzieci w Polsce. Adwokat Mariusz Lewandowski jest jednym z inicjatorów powstałej w 2013 r. Komisji Sportu i Rekreacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Toruniu.

Oprócz działalności adwokackiej i dydaktycznej Mariusz Lewandowski zajmuje się także pisaniem publikacji branżowych z zakresu interpretacji nowych przepisów prawnych, wdrażania nowych rozwiązań oraz dorobku judykatury, publikowanych na łamach uznanych czasopism prawniczych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Kancelarii prawniczej z Torunia. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Sprawy pro bono – pomoc prawna dla wszystkich

Wierzymy, że zadaniem każdego adwokata jest niesienie pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Dlatego oferujemy prowadzenie spraw pro bono – darmową pomoc prawną dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem grup społecznych, które są najbardziej narażone na dyskryminację oraz naruszenie ich praw i wolności. Nasi pracownicy aktywnie uczestniczą w organizowanych co roku przez Naczelną Radę Adwokacką „Dniach bezpłatnych porad prawnych” dla mieszkańców Torunia i okolic. Inicjatywa pozwala na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego. Dla studentów i absolwentów wydziałów prawa i administracji oferujemy odbycie staży i praktyk studenckich w ramach bezpłatnej pomocy organizowanej przez NRA.

Założyciel naszej Kancelarii, adwokat Mariusz Lewandowski, jest stałym członkiem Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Komisja zajmuje głos w najważniejszych kwestiach dotyczących praw i wolności obywatelskich przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz przed naczelnymi organami państwowymi. Adwokat Mariusz Lewandowski zajmuje się również organizacją konferencji naukowych poświęconych wrażliwym społecznie kwestiom oraz publikacją artykułów naukowych skupiających się na tematyce praw i wolności obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane bezpłatną pomocą prawną. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.