PL EN

Prowadzenie spraw rozwodowych Toruń

Prowadzimy sprawy rozwodowe dla Klientów z Torunia i okolic. Wśród naszych usług znajdą Państwo m.in.:

  • przygotowanie pozwu rozwodowego oraz odpowiedzi na pozew,
  • reprezentacja Klientów przed sądami okręgowymi,
  • pomoc w ustanowieniu pełnomocnictwa,
  • przygotowanie wniosku o uzasadnienie wyroku oraz odwołania od wyroku sądu,
  • reprezentacja Klientów przed sądami apelacyjnymi,
  • prowadzenie spraw o podział majątku,
  • pomoc w kompletowaniu dokumentacji oraz materiału dowodowego.

Wszystkie sprawy rozwodowe prowadzimy z dużym zaangażowaniem i dbałością o komfort Klienta. Zapewniamy wsparcie i stały kontakt na każdym etapie współpracy.

Etapy sprawy rozwodowej – obsługa prawna rozwodów dla Klientów z Torunia

Każda sprawa rozwodowa składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest złożenie przez jednego z małżonków pozwu rozwodowego do odpowiedniego sądu okręgowego. Po otrzymaniu pisma, sąd sprawdza pismo pod kątem ewentualnych nieprawidłowości i – jeżeli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań – wysyła pozew do drugiego małżonka. Od momentu odebrania pisma, strona pozwana ma dwa tygodnie na ustosunkowanie się. Po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi od strony pozwanej sąd przesyła ją powodowi lub powódce. Następnym etapem jest sprawa rozwodowa, podczas której sąd wydaje wyrok rozwodowy.

Każdej ze stron przysługuje odwołanie od wyroku sądu – w takim wypadku, sprawa zostaje skierowana do sądu apelacyjnego, który rozstrzyga zasadność lub brak zasadności poprzedniego wyroku.

Chociaż korzystanie z usług adwokata podczas sprawy rozwodowej nie jest wymogiem, warto wziąć tę możliwość pod uwagę. Ze względu na specyfikę spraw o rozwód, pomoc specjalisty może okazać się przydatna.

Kontaktu

Kancelaria Adwokacka Adw. Mariusz Lewandowski
ul. Szeroka 8, Toruń 87-100

Tel. (56) 622-03-58, fax. (56) 622-03-58
Tel. kom. 604-551-913

Mail:
sekretariat@mariusz-lewandowski.pl
adwokatlewandowski@mariusz-lewandowski.pl

Filia Kancelarii znajduje się w Rojewie 88-111
tel. (52) 351 91 73

NIP: 956-213-92-22
REGON: 340420807

Rachunek bankowy:
Bank Zachodni WBK S. A.
1 Oddział w Toruniu
59 1090 1506 0000 0001 2032 0632

Formularz Kontaktowy:

„Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Adw. Mariusz Lewandowski z siedzibą w Toruniu, ul. Szeroka 8. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawą przetwarzania danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci kontaktu z użytkownikiem strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi na zadane przez Panią/Pana pytanie, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia swoich danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego.”
Wyślij