PL EN

Sprawy pro bono – pomoc prawna dla wszystkich

Wierzymy, że zadaniem każdego adwokata jest niesienie pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Dlatego oferujemy prowadzenie spraw pro bono – darmową pomoc prawną dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem grup społecznych, które są najbardziej narażone na dyskryminację oraz naruszenie ich praw i wolności.

Nasi pracownicy aktywnie uczestniczą w organizowanych co roku przez Naczelną Radę Adwokacką „Dniach bezpłatnych porad prawnych” dla mieszkańców Torunia i okolic. Inicjatywa pozwala na uzyskanie bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego. Dla studentów i absolwentów wydziałów prawa i administracji oferujemy odbycie staży i praktyk studenckich w ramach bezpłatnej pomocy organizowanej przez NRA.

Założyciel naszej Kancelarii, adwokat Mariusz Lewandowski, jest stałym członkiem Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Komisja zajmuje głos w najważniejszych kwestiach dotyczących praw i wolności obywatelskich przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz przed naczelnymi organami państwowymi. Adwokat Mariusz Lewandowski zajmuje się również organizacją konferencji naukowych poświęconych wrażliwym społecznie kwestiom oraz publikacją artykułów naukowych skupiających się na tematyce praw i wolności obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane bezpłatną pomocą prawną. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

Kontaktu

Kancelaria Adwokacka Adw. Mariusz Lewandowski
ul. Szeroka 8, Toruń 87-100

Tel. (56) 622-03-58, fax. (56) 622-03-58
Tel. kom. 604-551-913

Mail:
sekretariat@mariusz-lewandowski.pl
adwokatlewandowski@mariusz-lewandowski.pl

Filia Kancelarii znajduje się w Rojewie 88-111
tel. (52) 351 91 73

NIP: 956-213-92-22
REGON: 340420807

Rachunek bankowy:
Bank Zachodni WBK S. A.
1 Oddział w Toruniu
59 1090 1506 0000 0001 2032 0632

Formularz Kontaktowy:

„Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Adw. Mariusz Lewandowski z siedzibą w Toruniu, ul. Szeroka 8. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawą przetwarzania danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci kontaktu z użytkownikiem strony). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi na zadane przez Panią/Pana pytanie, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia swoich danych i wniesienia skargi do organu nadzorczego.”
Wyślij